Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Констанца ли? Друго си е нашият Бургас



Ключови думи:
24 Май 2007, Четвъртък


Източник: вестник Фактор

Перлата на румънското Черно море е направо тоталитарна, но си струва да се види какво е чуждопоклонничество

Това е гордостта на Констанца, сигурно скулпторът никога не е виждал как изглежда оригиналът в Рим



От Иван Трифонов

Една екскурзия с туроператор до Констанца струва около 30-35 лева, а разстоянието е 300 км. Заслужава си да се види прехвалената перла на Румънското Черноморие, както и трите им големи крайбрежни курорта между границата и Мангалия. За да можеш, когато навръщане видиш светлините на Бургас, да си кажеш: ние сме си по-добре.

Най-важното, което прави впечатление е, че румънците обожават да се изживяват като потомци на великите римски императори и да имитират тяхната ценностна система, но единственото което ги свързва с тях, е заточението на поетът Овидий. В центъра на Констанца, прославен с огромното си пристанище, е изтипосано копие на бронзовата вълчица с Ромул и Рем, но то е поне три пъти по-голямо и несравнимо по-грозно от оригинала, който стилно стои пред сградата на кметството в Рим.

"О-о, това не е всичко, Букурещ ние наричаме Париж и там си имаме Триумфална арка", разясняват ни любезно нашите приятели от северната съседка, докато ни наблюдават как с любопитство разглеждаме дилетантското скулпторно изпълнение встрани от тяхното кметство. Иначе кметът на Констанца обитава огромна мраморна сграда в тоталитарен стил, по подобие на нашия Партиен дом, само че с около два пъти по-големи размери.

Кафене, бистро или ресторантче на открито няма по цялата централна част. Не е като нашият бул."Богориди", където не можеш да се разминеш от маси и столове. Същото е и по главната им улица.    

Цените са точно два пъти по-високи от нашите, защото средната работна заплата на румънците е два пъти по-висока. Но ако сте решили да пазарувате каквото и да било, откажете се, защото не си струва. Дрехите и обувките в магазините им са като от втора употреба. За хранителните стоки и облика на супермаркетите да не говорим - приличат на кварталните ни бакалии от втората половина на миналия век. Единственото, което все още си струва, е да си напазарите хавлиени изделия, не са кой знае колко по-евтини, но пък качеството е добро. Така също и бижутерията от полускъпоценни камъни и сребро излиза по-евтино, отколкото при нас.

Като цяло не обменяйте повече от 50 евро, защото няма за какво да ги похарчите. Даже шоколадови бонбони като хората не произвеждат, а националната им напитка е хибрид от долнопробно наше бренди с ром.

Водят ни само в едно - с грандиозния мол в центъра, където са довели световни модни марки, за които даже не сме чували. Там обаче едно еспресо струва между 2 и 4 евро, минералната вода също.    


Прочетено: 3547 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
пазач BUY JWH018,5CLADBA,6CLADBA,FENTANY POWDER, JWH-073 JWH-200, JWH-250,JWH-2,ADB-BUTANICA,K2 PAPER SHEETS Международен Семинар на фризьорите София  Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Email......strongcladba35@gmail.com  Contact for more information WhatsApp.......+16823344611 Te Бургас., ФЛОРА 2008 Pepi Russian Blue Kittens: WhatsApp: +27842597191 How to buy MDMA Crystals for sale online, Where to order MDMA Crystals online, What is legit source for MDMA Crystals, Where to order MDMA Crystals online, MDMA Crystals vendor wholesale, How much for per gram/kg 0.5-10 USD Price MDMA Buy 5CLADBA/Buy 6cladba/Buy K2 paper spray liquid, JWH-018,ADB- Аз в Лондон Лутън Бургас, ФЛОРА 2009
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
1
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development