Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Стартира програма за саниране на общите части в блоковете



03 Октомври 2010, Неделя



Това е първата европейска мярка за саниране на сгради в етажна собственост и ще се осъществява в рамките на оперативна програма "Регионално развитие". С нейна помощ ще могат да се поправят покриви, фасади, дограма, стълбища, асансьори, водопровод и елмрежа. За тази цел са предвидени 40 млн. евро, като ще се финансират проекти на сдружения на собственици.

Нова схема за жилищна политика ще позволи от 2011 г. да се  финансира санирането на общите части в многофамилните сгради – това съобщи Христо Станков от Министерството на регионалното развитие и благоустройството на конференция  в Международен панаир Пловдив. Целта е да се повиши енергийната ефективност на панелните блокове, добави той.

Това е първата европейска мярка   за саниране на сгради в етажна собственост и ще се осъществява в рамките на оперативна програма "Регионално развитие". С нейна помощ ще могат да се поправят покриви, фасади, дограма, стълбища, асансьори,  водопровод и елмрежа. За тази цел са предвидени 40 млн. евро, като ще се финансират проекти на сдружения на собственици.

Презентацията на МРРБ за действащите и бъдещи мерки по оперативни програми бе част от конференцията „Чешки технологии за околната среда и възобновяеми източници в България“, организирана от Посолството на Чешката рупублика в България като част от официалното участие на страната в 66-ия Международен технически панаир. Това е една изключително важна тема, по която фирмите и държавите могат успешно да си партнират, заяви в своето приветствие Мартин Клепетко, посланик на Чехия у нас. Тя е една от най-напредналите европейски държави в областта на „зеления бизнес“, енергийната ефективност и екологията.

Програмите за териториално сътрудничество са общо 11 и водещ критерий за финансиране на проектите е да имат трансграничен ефект, подчерта Христо Станков от МРРБ. Той заяви, че потенциалът на България е да използва голямото количество води и биомаса, които има, да изгражда водни и вятърни електроцентрали. Затова с предимство ще бъдат проектите за използване на възобновяеми еинергийни източници в трансграничните райони.

2.4 милиарда евро са предвидени за финансиране на Програмата за управление на басейните на Марица, Тунджа, Арда и Бяла река през периода 2010-2015 г.. Тя бе  представена на конференцията от Атанаска Тунтова, директор на Басейнова дирекция за Източнобеломорския район със седалище в Пловдив.

Целта на програмата е да се подобри състоянието на повърхностните и подземните води и на свързаните с тях екосистеми. Планирани са различни мерки, с които ще се намали замърсяването с тежки метали, химически вещества и отпадъци от селското стопанство, ще се укрепят речните корита и крайбрежните зони, ще се възстанови природата, ще се намалят негативните въздействия от промените в климата. Над 50% от разходите ще отидат за канализации, а около 25% - за пречистване на отпадъчни води, посочи Тунтова.

Новите технологии и системи за пречистване на води, за изграждане на фотоволтаични централи, за управление на течни и твърди отпадъци бяха представени от чешки експерти. Част от конференцията бяха и срещите между фирми от бранша.

 


Прочетено: 4569 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
WhatsApp: +12512657094, Buy ADB-BUTINACA online, Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Email......strongcladba35@gmail.com  Contact for more information Email….strongcladba35@gmail.c BMK Powder and Oil,PANACA,Research chemical, 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201,Precursors, JWH-210,4F-ADB,5bromo,Fentanyl Powder,Cristal,Pregablin Powder Email......strongcladba35@gmail.com  Contact for more in къща Индивид в Червено море 5cladba precursor kit adbb jwh018 5fadb ab-pinaca 5cl-adb-a K2 paper spray Mephedrone 4mmc 3mmc 3cmc 4cmc apvp crystal meth amphetamine/heroin/bromadol/clonazepam powder/Ketamine/xanax powder ordina Alpha-PiHP - α-PiHP, ordina a-PiHP, ordina 4'-M-PVP, ordina Alpha-PiHP - ordina α-PiHP, ordina a-PiHP, ordina 4'-M-PVP, ordina APCYP, ordina 3FPIHP, ordina MDPIHP Wire-App-ID:(@Math888) Edible mushrooms supplier in Quebec city, Gbl wheel cleaner in Regina Saskatchewan Canada, Buy dmt vape pen cart in Halifax Canada. Професиоанални Американски Кокили за Строители Signal: +(34)607218704) Buy GHB GBL Online/Oxycodone/Buy Xanax/buy Adderall/Nembutal Pentobarbital Sodium/ buy Diazepam Threema ID: FA8K9CNT /  Cathinone  order A-PHP , Buy 3МMC ,order 4MMC , buy 4CMC , order 4CEC ,buy 4CEC , Pentedron,buy 3MEC Бул Христо Ботев в Бургас
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development