Завърши Държавното първенство по плажен футбол в Албена

05 Септември 2010, Неделя

Днес завърши финалният кръг от Държавното първенство по плажен футбол в к.к. Албена за 2010. Турнирът бе спечелен полицейския отбор на ФК „СА-МВР” София, които преодоляха футболистите от ФК „Академика Микс” София с 6:3 голова разлика. За съжаление победата в турнира не бе достатъчна на полицаите, за да се изкачат и на първо място във временното класиране и се класираха на трето място в крайното класиране. Купата бе връчена на ФК „Академика Микс”, които са шампионите за 2010г.

Срещата за трето място бе между два варненски отбора ФК Одесос – Хидроремонт Варна, които победиха ФК „Варненски момчета” с 6:5.

Пет отбора взеха участие в тазгодишния шампионат по плажен футбол. След три кръга проведени в Оbzor Beach Resort и Rakovski Beach Arena София, победители в шампионата по плажен футбол стана отборът на ФК „Академика Микс” София с 16 точки. Второто място е за ФК „Одесос - Хидроремонт” Варна с 14 точки, а третото място е за ФК „Спортна асоциация - МВР” с 12 точки.

Специални награди бяха връчени за:

•    „Голмайстор” – Филип Филипов ФК „Академика микс” София
•    „Най-добър вратар” – Костадин Иванов ФК „Одесос – Хидроремонт” Варна
•    „Най-коректен състезател” – Цветан Димитров ФК „Академика Микс” София

Крайно класиране

1 място ФК „Академика Микс” София с 16 точки.
2 място ФК „Одесос - Хидроремонт” Варна с 14 точки.
3 място ФК „Спортна асоциация – МВР” София с 13 точки.
4 място ФК „Варненски момчета” Варна с 11 точки.
5 място ФК „Миринекс” Русе с 11 точки

Шампионатът по плажен футбол се организира от Комисията по плажен футбол към БФС, с партньорството минерална вода Девин, Шуменско пиво и Български Спортен Тотализатор. Всички футболисти са облечени с екипите на Legea. Медийни партньори на шампионата са Sportal.bg, a официален промоутър е МPG Bulgaria Sports department.

Прочетено: 2885 пъти