Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Световният рекордьор по гмуркане за пръв път влиза в Черно море



13 Август 2010, Петък



Световният рекордьор по дълбочинно спускане под вода Паскал Бернабе за пръв път се гмурка в Черно море, въпреки че е обиколил много от водните басейни на планетата. Първите му срещи с България и нашето море са в Созопол, където в момента той провежда курс по обучение на висококвалифицирани водолази в т.нар. система technical diving /техническо гмуркане/. Французинът, покорил под вода 330 метрова дълбочина, даде днес, 12 август, пресконференция в Созопол. На нея той разказа за своя рекорд и за заниманията си в момента. Бернабе съобщи, че не възнамерява да подобрява рекорда, който е направил, но се надява някога някой да отиде по-дълбоко от тези 330 метра, въпреки че пет години няма по-добро постижение от неговото. В момента е отдаден освен на преподаването, но и на спусканията в подводни пещери. Преди пет години Паскал Бернабе решава да направи спускането под вода, което му носи световна слава. То отнема много време, изисква сериозна подготовка, голям екип, технически принадлежности, но французинът е доволен, че е предприел тази стъпка.

Световният рекордьор по дълбочинно спускане под вода Паскал Бернабе за пръв път се гмурка в Черно море, въпреки че е обиколил много от водните басейни на планетата.     Първите му срещи с България и нашето море са в Созопол, където в момента той провежда курс по обучение на висококвалифицирани водолази в т.нар. система technical diving  /техническо гмуркане/.
Французинът, покорил под вода 330 метрова дълбочина, даде днес, 12 август, пресконференция в Созопол. На нея той разказа за своя рекорд и за заниманията си в момента.
Бернабе съобщи, че не възнамерява да подобрява рекорда, който е направил, но се надява  някога някой да отиде по-дълбоко от тези 330 метра, въпреки че пет години няма по-добро постижение от неговото. В момента е отдаден освен на преподаването, но и на спусканията в подводни пещери.
Преди пет години Паскал Бернабе решава да направи спускането под вода, което му носи световна слава. То отнема много време, изисква сериозна подготовка, голям екип, технически принадлежности, но французинът е доволен, че е предприел тази стъпка.
Попитан защо е избрал България за провеждането на курс по техническо гмуркане  Бернабе оттовори, че тук има приятел, който го е насочил, визирайки русенеца Мирослав Славчев. Така е събран екип от десетина човека, които в момента интензивно работят под ръководството на световния шампион
„Първото ниво водолази, които участват в курса в Созопол, се представя много добре и като цяло имат желание да се научат“, каза още французинът .
Припомняме, че учениците на Паскал Бернабе у нас са подбрани според сериозни критерии – трябва да имат най-високите степени в любителското гмуркане - поне 200 гмуркания под вода, от които поне 30 на дълбочина над 30 метра.


Прочетено: 7942 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Странджа MDMB-4en-PINACA/AB-FUBINACA/5F-ADB/ADB-BUTINACA/AM-220/5CLADBA/6CLADBA/Buy K2 Paper spray/adbb/5cl/jwh-018/MDMB-INACA/3CMC/4CMC  Лалета от Бутик Buy 5fadb/MDMB-4en-PINACA/AB-FUBINACA/5cladba/Buy K2 Paper spray/5F-ADB-PINACA/jwh-018/Buy 3cmc/Apvp/4-CMC/3mmc/Buy apihp/Buy 2fdck/4-MMC Buy GHB GBL Online/Oxycodone/Buy Xanax/buy Adderall/Nembutal Pentobarbital Sodium/ buy Diazepam/Buy Percocet/ Email…….medsolution14@gmail.com  Ordina 5-mapb, acquista A-pvp, ordina a-pvt, acquista 4f-pvp, ordina Etylone, ordina 3cmc, acquista 4cmc order 3MEC MDPHP ,Mephedrene , order 4FMA, buy 4FMA, order  4EMC, buy 4EMC ,order  3MMA, buy 3MMA HEXEN, Dipentylone Купете ОНЛАЙН GHB, GBL гама бутиролактон почистващ препарат за джанти с чистота 99,9% Бодил край Ясна поляна Crystal Meth/Amphetamine/Apvp/Flakka/3mmc/4mmc/Ketamine/K2 paper sheet spray/5fadb/5cladba/ADBB/MAM-2201,MDPV,MDPHP Powder  For more products, please consult through the following contact information.  Text……. 2097013046  Email…….jonnyshop62@gmail Пътна помощ  cas : 56281-37-9 ,2C-B, order 2C-B,buy 2C-B, sell 2C-B , purchase 2C-B, best 2C-B
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
1
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development