Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Британско качество в образованието въвеждат икономистите на БАН и ВУМК



01 Август 2010, Неделя



Високите стандарти в обучението се съчетават с достъпна цена за студентите Икономическият институт на БАН и Висше училище Международен колеж стартират от новата академична година съвместен проект за обучение по четири англоезични бизнес специалности. Програмите са акредитирани от третия по големина университет в Обединеното кралство – University of Wales, съобщи на пресконференция днес доц. д-р Тодор Радев, президент на ВУМК.

Високите стандарти в обучението се съчетават с достъпна цена за студентите


Икономическият институт на БАН и Висше училище Международен колеж стартират от новата академична година съвместен проект за обучение по четири англоезични бизнес специалности. Програмите са акредитирани от третия по големина университет в Обединеното кралство – University of Wales, съобщи на пресконференция днес доц. д-р Тодор Радев, президент на ВУМК.

Специалностите, в които студените ще имат възможност да се обучават в София, са „Hospitality Management” (Хотелски мениджмънт), “International Business Management” (Международен бизнес мениджмънт), “Business Information Systems” (Бизнес информационни системи) и „Business and Management Studies” (Бизнес и мениджмънт). Избрали сме програмите в съответствие с потребностите на пазара от квалифицирани специалисти, поясни зам-ректорът на колежа доц. д-р Веселин Благоев. Обучението на студентите ще бъде 3-годишно и ще е част Британската система за контрол на качеството в образованието, допълни той. Това означава, че учебният материал, както и формата на изпитите, ще бъдат по стандартите на висшето образование в Обединеното кралство. Изпитите за тези специалности ще се провеждат по едно и също време у нас и в University of Wales, а работите на студентите ще се оценяват освен от български, и от британски преподаватели. Завършилите 4-те програми ще получават две дипломи за бакалавър – българска и британска. Това ще даде възможност на нашите възпитаници да получат напълно идентични знания, подготовка и признание, както колегите им на Острова, поясни д-р Благоев.

Предимството на обучението в съвместните програми на Икономическия институт и ВУМК е освен в качеството, и в достъпната цена, изтъкна зам-ректорът на колежа. 2880 евро на година ще струва следването в България. За сравнение годишната такса в университета в Обединеното кралство е 3300 паунда. Като се прибавят и разходите за престоя, обучението там излиза средно по 9000 паунда на година, пресметна той.

Целта на съвместния ни проект е създаване на конкурентен продукт на пазара на образователни услуги у нас, каза ст. н. с. II ст. д-р Митко Димитров, директор на Икономическия институт на БАН. Според него повишаването на качеството на обучение у нас може да стане чрез отваряне на университетите към научните постижения от една страна и по-силното ангажиране на Българската академия на науките в подготовката на млади професионалисти от друга. За по-добрата подготовката на студентите в новите програми ще съдействат 50 хабилитирани преподаватели от Института, които са международно признати специалисти в сферата на икономиката, допълни д-р Митко Димитров.



Прочетено: 3918 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb,5FMDMB- Berkshire + 256702530886UNIVERSAL SSD CHEMICAL SOLUTION AND ACTIVATION POWDER FOR CLEANING ALL TYPES OF DEFACED NOTES+ 256702530886activation powder Northwood kensington,  Leicester , Berkshire,white city Hounslow ,Wembley ,Southall,Birmingham ,sandwell,w social distance Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA Strong 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201,PINACA,Precursors, JWH-210,4F-ADB,5bromo,Fentanyl Powder,Cristal,Pregablin Powder  Cas : 119276-01-6, order Metonitazene, buy Metonitazene CAS:  14188-81-9 , Isotonitazene ,Buy Isotonitazene powder  cas  :591-81-1,buy  GHB, GHB, order GHB, purchase GHB ,sell GHB, best GHB Buy AB-PINACA/5F-MDMB-PINACA/5F-ADB/ADB-4en-PINACA/5CLADBA/ADBB/MDMB-4en-PINACA/Buy K2 paper spray/JWH-018/3-MMC/4MMC/Buy A-PVP/Buy a-PiHP/4-CMC/3-CMC  For more products, please consult through the following contact information.  Signal.......+ 1209701304 Buy AB-PINACA/5F-MDMB-PINACA/5F-ADB/ADB-4en-PINACA/5CLADBA/ADBB/MDMB-4en-PINACA/Buy K2 paper spray/JWH-018//3-MMC/4MMC/Buy A-PVP/Buy a-PiHP/4-CMC/3-CMC  Nembutal/Pentobabital,Mounjaro weightloss injection  Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB order 3MEC MDPHP ,Mephedrene , order 4FMA, buy 4FMA, order  4EMC, buy 4EMC
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development