Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

На 15 септември в Бургас- зсилена охрана и обновени училища



14 Септември 2004, Вторник


Автор: Burgas Info



Да се създаде общинска охрнителна фирма е поискал директорът на РДВР- Бургас ген. Красимир Петров на среща с кмета Йоан Костадинов. Една от основните функции на новата охранителна фирма ще бъде пропускателния режим и сигурността на училищата. Служители на РДВР и Общинска полиция са започнали съвместни проверки на охранителните фирми, които отговарят в момента за бургаските училища. Сега охранителните фирми осъществяват единствено пропускателния режим на територията на учебните заведения, което е крайно недостатъчно.
В района на училищната сграда охранителите не могат да осъществяват никакъв контрол. Те не могат да ограничат и достъпа на хора от криминалния контингент, което пък улеснява и разпространението на наркотици сред учениците, коментират експерти. "Разбираме трудностите на полицията заради недостига на бензин, за това и кметът се разпореди общински автомобили да участват в съвместните патрули с РДВР", заяви шефът на Общинска полиция Бонко Димитров. Той уточни, че на този етап не може да се осигури постоянното присъствие на представители на неговото вемоство и на РДВР във всяко едно от училищата.
Вече са набелязани и маршрутите, по които ще патрулират униформените. Специални мерки за сигурност ще бъдат взети на 15 септември. За първия учебен ден освен униформени полицаи и оперативни работници на РДВР, училищата ще бъдат охранявани и от служителите на общинска полиция. Допълнително ще бъдат уточнени и рисковите улици и кръстовища, както и районите с установени криминални прояви. На тези места ще бъде поставена допълнителна охрана.
От миналата година във всяко учебно заведение са разработени и специални планове за евакуация на учениците. Обозначени са и основните входове и резервните изходи на сградите при евентуални нападения. Евакуационните планове са направени след като Летище Бургас стана временна военна база на САЩ. От общинската администрация признаха обаче, че контролът в детските градини не е на необходимото ниво.
48 са училищата в Община Бургас, а детските градини са 35. Всички сгради се ремонтират, съобщи заместник кметът по образование доц. Маруся Любчева. За ремонта на 33 от училищата общината е отпуснала необходимите средства.
"Парите за подържане на учебните и детски заведения са утвърдени от Министерството на образованието и науката и Министерството на финасите. Те обаче са крайно недостатъчни, съобщи доц. Любчева.
300 хиляди лева са били предоставени за планирани ремонти. Усвоени са и 80 хиляди лева от капиталовата програма на Община Бургас. В момента се отстраняват възникнали аварии, допълни доц. Любчева. Нови ремонти заради възникнали течове са започнали в училище “Димчо Дебелянов”. По предписание на ХЕИ се обновяват санитарните възли в училище “Добри Чинтулов”.
В Целодневна детска градина № 30 е възникнала нова авария, предизвикана от остарялата водопроводна система в дворното пространство. Там средствата за ремонта ще се разделят между детската градина и билиотека “Пейо Яворов”, която ползва част от сградата.
Авариен ремонт предстои и в ЦДГ “Моряче”. Детската градина в село Банево също се ремонтира в момента. По предписание на ХЕИ там ще бъдат реконструирани кухненските помещения.
За аварийни ремонти през 2004 година са отделени 200 хиляди лева. Все още не са приключили основните ремонтни дейности в езиковите гимназии.
Доц. Маруся Любчева допълни, че Финасовото министерство е поискало справка за неотложните ремонтни работи в бургаските училища и детски градини. Въпреки това от ведомството на Милен Велчев не са отпуснали средства за нито едно от общинските учебни заведения.




Прочетено: 3040 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
 Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Email......strongcladba35@gmail.com  Contact for more information WhatsApp.......+16823344611 Te мебели,кухни,вградени гардероби,спални,легла,секции,антрета,детски стаи,мебели за хола,офис мебел по поръчка Buy Synthetic Cannabinoid,Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, Buy K2 spray paper liquid/K2 paper sheets online/5fadb/5cladba/ab-pinaca/paper sheets/jwh-018/adb-butinaca/spray spice/Buy K2 powder jwh-018 5cladba/5fadb/4FADB 5-Bromo-1-pentene/buy K2 paper spray/jwh-018/adb-butinaca/ab-pinaca/3mmc/4mmc/apvp/mdmb-4en-pinaca/a-pihp/4cmc/3-cmc/amphetamine/etomidate powder Potassium Cyanide Powder,  Ephedrine HCL, Ibocaine,Etizolam, Lidocaine HCL Powder, Diazepam 10mg, Pain Meds, Anxiety Pills,Penis Enhancement Pills  Pure Crystal Methamphetamine Xylazine for sale Xylazine CAS 7361-61-7 Buy Ab-pinaca online, Buy 5f-mdmb-pinaca, 2025 Samaglutide、Tirzepatide、Retatrutide 99% pure peptide  beauty fat loss and muscle gain factory direct supply, in stock, low price, free sample 5F-ADB-PINACA for sale online, Buy 5F-ADB-PINACA online, Purchase 5F-ADB-PINACA Online, Order 5F-ADB-PINACA online Мебелна Фабрика ДИЕЗ Флора Бургас 2009
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
01








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development