„Черноморец-Бургас” загря за новия сезон с 4:0

03 Август 2009, Понеделник

„Черноморец - Бургас” спечели последната си предсезонна контрола с 4:0 над „Черноморец - Поморие” в късната неделна вечер на стадион „Лазур”. Всички голове паднаха след почивката, когато в отборите бяха извършени множество смени.

Резервите на „акулите” се оказаха много  по-качествени от тези на поморийци  и попаденията не закъсняха. Новото попълнение Матиас Мориц от школата  на „Щутгарт” прониза набързо  на два пъти мрежата в 55-ата и 62-рата минути. После Светлин Симеонов беше съборен за дузпа и сам я реализира в 76-ата минута, а 6 минути преди края Мартин Тошев оформи крайния резултат 4:0. Малко по-късно Тошев нацели и напречната греда.

Поморийци имаха шанс да стигнат до почетно попадение в последната минута, ала вратарят Владислав Стоянов спаси 11-метровия удар, изпълнен от  Васил Калоянов.

На 9 август /неделя/ от 19,30 ч в 1-вия кръг от шампионата на „А” група „Черноморец - Бургас” посреща „Черно море” на стадион „Лазур”.