Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Община Бургас не е забавяла субсидирането на спортните клубове



28 Май 2009, Четвъртък



Зам.-кметът на община Бургас Красимир Стойчев и началникът на отдел „Спорт” Веселина Деведжиева се срещнаха с ръководителите на няколко местни спортни клуба. Повод за срещата беше твърдението на техните треньори и президенти, че Общината е забавила изплащането на субсидиите им за 2009 г. Присъстваха представители на 7 от 51 спортни клуба в Бургас: клуб по плуване „Бриз”, клуб по плуване „Черноморец”, клуб по плуване „Метропол”, клуб по плуване „Започни да плуваш”, клуб по водна топка „Черноморец”, клуб по гребане „Лукойл Академик” и клуб по класическа борба „Черноморец”. Като председател на Обществения съвет по спорт в Бургас на срещата присъства шефа на родната федерация по вдигане на тежести Антон Коджабашев.

Зам.-кметът на община Бургас Красимир Стойчев и началникът на отдел „Спорт” Веселина Деведжиева се срещнаха с ръководителите на няколко местни спортни клуба.

Повод за срещата беше твърдението на техните треньори и президенти, че Общината е забавила изплащането на субсидиите им за 2009 г. Присъстваха представители на 7 от 51 спортни клуба в Бургас: клуб по плуване „Бриз”, клуб по плуване „Черноморец”, клуб по плуване „Метропол”, клуб по плуване „Започни да плуваш”, клуб по водна топка „Черноморец”, клуб по гребане „Лукойл Академик” и клуб по класическа борба „Черноморец”. Като председател на Обществения съвет по спорт в Бургас на срещата присъства шефа на родната федерация по вдигане на тежести Антон Коджабашев.

Зам.-кметът Красимир Стойчев припомни на присъстващите, че през 2009 г. бюджетът на бургаския спорт е 850 000 лв., от които 442 000 лв. са пряка субсидия за клубовете, а останалите са предвидени за организиране на различни състезания. За сравнение през 2007 г. общата рамка е била 450 000 лв. Бургаската е една от малкото български общини, които през трудната настояща година увеличава парите за спорта, в сравнение с миналата.

Бюджетът за спорт тази година беше одобрен от Общински съвет - Бургас по-късно, в сравнение с миналата. На 26 май изтече срокът, в който областният управител можеше да обжалва приетото от местния парламент решение. Още на следващия ден Община Бургас извърши превода на първия транш от субсидиите.

По време на срещата представителите на протестиращите клубове признаха, че субсидията им от Държавна агенция за младежта и спорта също е била забавена.

Красимир Стойчев изслуша техните аргументите и се ангажира от началото на юни да дапочне изплащане на суми и от втория транш. Той призова техните треньори и президенти да имат още малко търпение, тъй като Общината степенува разходите си в съответствие със своята антикризисна програма. Освен всичко друго в момента местната власт в Бургас покрива /там, където е необходимо/ разликата в намалените от правителството средства за издръжка на училищата.

Председателят на Обществения съвет по спорт в Бургас Антон Коджабашев изцяло подкрепи политиката на Община Бургас в областта на спорта.

 



Прочетено: 3010 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
KUP TOSEINĘ, ROZTWORY MAKATUSSIN SIGNAL GGC.53 5cl-adb 5cladba 5cl 5cladba adbb precursors 5cl-adb- Quick home deliv Сладурани с ЛЕГО 5cl adb 5fadb raw materials ab-pinaca 5cladba precursor jwh-018 K2 paper spray Mephedrone 4MMC 3MMC 3CMC 4CMC APVP Crystal Meth Amphetamine/Heroin/Bromadol/Clonazepam powder/Buy Ketamine online/Xanax powder  Цвете BUY OPIUM POPPY,morphine, codeine,heroin. 5ba/5fad Research Chemicals online,BMK Powder and Oil,PANACA, 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201,Precursors, JWH-210,4F-ADB,5bromo,Fentanyl Powder,Cristal,Pregablin Powder  Some other products : 5cladba, 5f-ad, 5cl, prec Хамали Грийн – Пренос и Транспорт Research Chemicals online,BMK Powder and Oil,PANACA, 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201,Precursors, JWH-210,4F-ADB,5bromo,Fentanyl Powder,Cristal,Pregablin Powder  Some other products : 5cladba, 5f-ad, 5cl, prec Buy Synthetic Cannabinoid,Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5cl adb 5fadb raw materials ab-pinaca 5cladba precursor jwh-018 K2 paper spray Mephedrone 4MMC 3MMC 3CMC 4CMC APVP Crystal Meth Amphetamine/Heroin/Bromadol/Clonazepam powder/Buy Ketamine online/Xanax powder
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
01








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development