Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Спешни промени в Наредбата за определяне и администриране на местните такси и цени за услуги, предоставени от Столична община



31 Март 2009, Вторник





С решение № 31 на СОС, протокол № 30/29.01.2009 година за създаване на нова цена на техническата услуга – разрешение за строеж на вътрешна газова инсталация, се регламентира въвеждането на отделен режим за издаване на разрешение за строеж на вътрешна газова инсталация. Този режим се различава от този за отоплителна, ВиК и електрическа инсталация. По този начин развитието на газовата инфраструктура в София се поставя в неравностойно положение спрямо останалите инфраструктурни компоненти.
Ние нееднократно сме подчертавали, че интензивната битова газификация е един от най-ефективните пътища за намаляване на високата енергийна интензивност в България. В този смисъл у нас буди недоумение факта, че с това решение СОС, независимо от дакларирането на газификацията като стратегически приоритет за столицата, с това решение по същество участието на природния газ в досегашното потребление от домакинствата ще остане изключително ниско в сравнение с данните за други европейски столици. Нещо повече, по този начин се забавя и подобряването на изключително тежката екологична обстановка в София.
Настояваме спешно, на основание на Закона за държавните такси, чл. 2, ал. 2, да се внесат незабавни промени в цитираната по-горе наредба, с цел намаляване на таксата до необходимите административни разходи за издаване на съответното разрешително.
Надявайки се на положително решанване на поставения от нас проблем, оставам на разположение по всички въпроси от взаимен интерес за Столичен общински съвет и Българска стопанска камара.
С уважение,
Председател на УС на БСК:
Божидар Данев/


Прочетено: 3178 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
така е по-добре 5CLADBA/5FADB/ADBB/5cl 5c Precursor raw material/ Buy 6cladba/Protonitazene/Bromazolam/Jwh-018,ADB-BUTINACA/Buy K2 paper spray liquid Telegram…….@chemsolution12ma Данил Европейка ГРОБИЩЕН ПАРК Buy K2 paper/spray online at cheap price, Buy K2 Spice Sheets, Buy K2 Spray/liquid online,Buy 6cladba,Buy 5cladba,Buy jwh-018 Buy Synthetic Cannabinoid,Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Отровни гъби Международен Семинар на фризьорите София Buy 5CLADBA/5FADB/ADBB new bmk and pmk MDMB-INACA/Buy K2 paper spray/JWH-018/ADB-BUTINACA/NOIDS 5cl Precursor/GHB GLB   Strongest 5cladba 5CL-ADB-A precursor ХРИСТИ
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development