Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Къде е европейската солидарност?



24 Март 2009, Вторник





КНСБ и Федерация на синдикалните организации от горското стопанство и дървопреработващата промишленост (ФСОГСДП) към КНСБ и нейният председател инж. Петър Абрашев изразяват голямата си тревога от факта, че ръководството на фирма “Монди Стамболийски” АД обявява спиране на производството от 01. юни 2009 г. и освобождаване на близо 500 работници и служители. Фирмата е част от „Монди Груп” - Австрия. Произвежда хартиени чували за страната и чужбина. Това е най-голямото предприятие в община Стамболийски и закриването му ще доведе до безпрецедентна безработица в региона, а много семейства в града ще останат без доходи.

Засега всички опити на синдикатите за контакт с ръководството и търсене на по-приемливи решения за излизане от кризата остават без последици. По всичко личи, че изявленията на изпълнителния директор Александер Криклер за това, че човешкият ресурс е безценно богатство се отнасят само за австрийските, но не и за българските работници.

     Драстичните действия на ръководството на компанията, които се предприемат като оставят стотици семейства на улицата доказват това, а не позицията на Европейския парламент за солидарна защита на хората на наемния труд от страните членки.

     КНСБ и ФСОГСДП – КНСБ изпратиха своята позиция и информация по случая с „Монди Пекиджинг” - Стамболийски и на Международната конфедерация на профсъюзите, както и на Европейската конфедерация на профсъюзите. 




Прочетено: 3201 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Buy 6cladba/5cl precursor/Buy 5fadb/Buy 5cladba/JWH-018/ADB-BUTINACA/Buy K2 paper spray liquid /Protonitazene/Isotonitazene/Bromazolam/synthetic Cannabinoids/Email…….jonnyshop62@gmail.com Buy FENTANYL,Buy 6CLADBA/Buy 5cladba/Buy K2 paper spray liquid, JWH-018,ADB-BUTINACA/synthetic Жреци на музите 2009 Жълто подрумиче Crystal Meth/Amphetamine/Apvp/Flakka/3mmc/4mmc/Ketamine/K2 paper sheet spray/5fadb/5cladba/ADBB/MAM-2201,MDPV,MDPHP Powder  For more products, please consult through the following contact information.  Text……. 2097013046  Email…….jonnyshop62@gmail Тухлена селска къща Созопол През поколение 5CLADBA/5FADB/ADBB/5cl 5c Precursor raw material/ Buy 6cladba/Protonitazene/Bromazolam/Jwh-018,ADB-BUTINACA/Buy K2 paper spray liquid Telegram…….@chemsolution12ma най-съвестният представител  Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201 Кайро
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
28
29
30
31
2
3
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development