Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Майкрософт България подкрепя ДАИТС за развитие на националния проект иЦентрове



Ключови думи:
19 Март 2009, Четвъртък





Вицепрезидентът на Майкрософт за Централна и Източна Европа Томас Бохенек връчи чек за 80 000 щатски долара  на председателя на Държавната агенция за информационни технологии и съобщения Пламен Вачков на церемония в Националния иновационен център за информационни и комуникационни технологии към Агенцията. Генералният директор на Майкрософт България Огнян Киряков обяви, че средствата ще бъдат използвани за обучение на инструктори и осигуряване на учебни материали.

Проектът иЦентрове стартира в България през 2003 г. с основна цел изграждането на мрежа от обществени телецентрове, предоставящи образователни услуги и достъп до Интернет в малки или икономически изостанали населени места в страната. Приоритет в дейността им е обучението на хора в неравностойно положение (хора с физически увреждания, представители на малцинствата, дълготрайно безработни и социално слаби) за работа с компютър и основни приложения.

Майкрософт подкрепя проекта чрез глобалната си инициатива Unlimited Potential ("Неограничени възможности"). По учебната програма, разработена в рамките на инициативата, над 10 000 души в неравностойно положение са преминали курс на обучение в мрежата на телецентровете в страната и са усвоили базови умения за работа с компютър и с основни програми. В резултат на това близо 20% от тях са си намерили нова или по-добре платена работа, или са стартирали собствен бизнес.

„Подкрепяме проекта иЦентрове, защото чрез него новите технологии стават достъпни и могат да бъдат използвани от всички социални групи на нашето общество, дори и в най-отдалечените кътчета на страната. Чрез инвестицията в иЦентровете и програмата „Неограничени възможности” ние даваме възможност на десетки хиляди българи в цялата страна да се докоснат до технологиите и да променят начина си на живот”, каза Огнян Киряков, генерален директор на Майкрософт България.   

 Мрежата е втората по големина в Европа след Испания. Общата инвестиция на Майкрософт в проекта до момента надхвърля 350 000 щатски долара.

„Мрежата от места за публичен достъп до интернет – иЦентрове, е комплексен проект, който има образователни, социални и интеграционни функции. иЦентровете към момента са 115, като до месец ще отворим още четири. Често те са единственото място, където хората имат достъп до световната мрежа и то безплатно в рамките на половин час. Близо 1,3 милиона потребители са посетили иЦентровете от тяхното създаване. До момента в тях са обучени над 60 000 държавни и общински служители; както и хора с увреждания; представители на малцинствата. Нашата цел оттук нататък е развитие на така наречената функционална грамотност на хората – на способността да намират най-ефективните начини да откриват, обработват и използват информация, необходима за тяхната работа. Сътрудничеството за развитие на иЦентровете е част от общите инициативи между ДАИТС и Майкрософт  чрез програмата „Неограничени възможности”, също така и Националния иновационен център за ИКТ, Програма EUGA за консултиране подготовката на проекти по европейските програми, клубове на Младежкото иновационно и информационно общество АБ в университетите”, коментира Пламен Вачков, председател на Държавната агенция за информационни технологии и съобщения.



Прочетено: 3455 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
 Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Тройката, паметника Buy 5fadb/MDMB-4en-PINACA/AB-FUBINACA/5cladba/Buy K2 Paper spray/5F-ADB-PINACA/jwh-018/Buy 3cmc/Apvp/4-CMC/3mmc/Buy apihp/Buy 2fdck/4-MMC 5CLADBA China Supplier  5cl-adba 5clad-ba АЗ Buy Roxicodone Online WhatsAPP: +63 910 922 9370 Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB BUY JWH018,5CLADBA,6CLADBA,FENTANY POWDER, JWH-073 JWH-200, JWH-250,JWH-2,ADB-BUTANICA,K2 Пречиствател на въздух за стая с термометър AB-FUBINACA-MDMB-CHMINACA-5FADB-5cladb-AB-PINACA-K2 PAPER SPRAY-MDMB-FUBINACA-ADB-BINACA-ADB-HINACA-MDMB-INACA-5fmdmb-2201-JWH-018-/3mmc/4mmc/apvp/mdmb-4en-pinaca/Buy a-PiHP/4-CMC/3-CMC/Amphetamine/Buy etomidate powder Mounjaro (Tirzepatide),Oxycodone,xanax,Nembutal,Oxynorm BUY JWH018,5CLADBA,6CLADBA,FENTANY POWDER, JWH-073 JWH-200, JWH-250,JWH-2,ADB-BUTANICA
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
1
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development