Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

на съвещание на най-големите браншови организации в туризма беше приета следната Декларация



Ключови думи:
10 Февруари 2009, Вторник





Уважаеми г-н Пирински,
 
Обръщаме се към Вас с настоятелното предложение да не се включва в законодателната програма на Четиридесетото Народно събрание до края на мандата второ четене на Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за туризма.
 
Декларацията е подписана от: Донка Соколова, председател на БАТА, Ирина Найденова, председател на АБТТА, Благой Рагин, председател на БХРА, Илиян Иванов, председател на УС на Националния хотелиерски мениджмънт клуб, Нели Сандалска, заместник-председател на БАТА и вицепрезидент на FTAA, Соня Колтуклиева, главен секретар на Съюза на инвеститорите в туризма, пълномощник на Стефан Шарлопов, председател на Българския съюз по балнеология и спа туризъм, Цветан Тончев, председател на Българска туристическа камара, Станимир Станков, председател на НАСТ, Витан Иванов, председател на Съвет по туризъм - София и на Софийски туристически район.
 
Основанията да се иска замразяване на двата законопроекта за промени в Закона за туризма - на Министерски съвет и на група депутати от НДСВ е, че глобалната криза и активните действия на нашите преки конкуренти, предполагат създаването на правителствена Антикризисна програма, а не поредния 17-ти кърпеж на закона. Споменатите браншови организации ще предложат свои антикризисни мерки, които да бъдат приети на предстоящото заседание на Националния съвет по туризъм на 23 февруари.
 
Консолидираните най-големи браншови организации още веднъж, след обединената си пресконференция на 4 ноември миналата година, заявяват, че няма да допуснат да бъдат сдружавани насилствено, недемократично и по тоталитарен маниер в образувания като Национална туристическа камара или каквато и да било измислена структура, защитаваща частни и корпоративни интереси. Има се предвид предложението на народната представителка от НДСВ Мариана Костадинова за създаването на Национална туристическа камара. Проверка показа, че нито една страна в света няма национална структура, която да се нарича туристическа камара. В Европейския съюз партньори на властта са национални туристически организации, които членуват в European Travel Commission.  Аналогиите с Националната лозаро-винарска камара, председателствувана от депутата от НДСВ Пламен Моллов, са неточни и некоректни.

 
От изявленията на участниците в съвещанието стана ясно, че се очаква: 35% спад на руския пазар, 50% спад на скандинавския пазар, 25 % спад на немския пазар, 15% спад на британския пазар... Вече е констатиран спад от 50% на туристите за зимния сезон в "Пампорово" и общо 15% спад за всички зимни курорти. Предложено беше държавата да отдели 8 милиона евро, с които да субсидира издаването на входни визи за руските туристи, както и спешно да отдели 20 милиона лева за реклама на българския туризъм. В Кипър руските туристи това лято ще влизат с безплатни визи, които ще се плащат от правителството. Статистиката показва, че миналата година 250 000 руски туристи са оставили у нас средно по 1 000 евро на човек. Турция отменя таксите върху самолетните билети за туристическите пътувания от Русия, с което цената на полет на Москва-Анталия става 85 евро.
 
Всички топ дестинации предлагат специални бонуси и допълнения към основния туристически пакет за да привличат туристите.



Прочетено: 4087 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Nembutal/Pentobabital,Mounjaro weightloss injection  Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, Залив край Созопол 5CLADBA,6CLADBA,ADBB,5FADB,5F-MDMB-2201,AB-CHMINACA,AB-FUBINACA,4F-ADB, ADB-BUTINACA,SGT-78, AM-2201, BUY MDMB-4en-PINACA, FOR SALE ONLINE/Email…….jonnyshop62@gmail.com  For more products, please consult through the following contact information.  Tex  Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Ученички Buy Nembutal online/Pentobarbital sodium/etomidate/Buy GHB/Fentanyl/Numbutal powder (Capsules,Liquid, powder and pills  Buy FENTANYL,Buy 6CLADBA/Buy 5cladba/Buy K2 paper spray liquid, JWH-018,ADB-BUTINACA/synthetic Cannabinoids, SGT-78, AB-CHMINACA/AB-FUBINACA  Telegram: +12512657094, Buy 5cladba online, Buy Adb-butinaca online, Buy 6cladba online, Buy jwh018 online, Buy 4fadb online, Buy 5fadb online, Buy Mdmb-4en-pinaca online,  Buy 4f-mdmb-binaca online , Buy Ab-pinaca online, Buy 5f-mdmb-pinaca, Buy Nembutal online/Pentobarbital sodium/etomidate/Buy GHB/Fentanyl/Numbutal powder (Capsules,Liquid, powder and pills  For more products, please consult through the following contact information.  Signal.......+ 12097013046  Email…….jonnyshop62@gmail Strong 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201,PINACA,Precursors, JWH-210,4F-ADB,5bromo,Fentanyl Powder,Cristal,Pregablin Powder  Лампа
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
1
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development