Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Награда за журналистика на ЕП: Hans-Gert Pöttering награди победителите



Ключови думи:
18 Октомври 2008, Събота





председателят на ЕП Hans-Gert Pöttering връчи за първи път Наградата на Европейския парламент за журналистика на представители на гилдията, които са допринесли значително за по-доброто разбиране на важни европейски въпроси. Победителите са съответно от Дания и Великобритания (телевизия), Финландия (интернет), Германия и Австрия (печатни медии) и Румъния (радио).

 

За първи път тази година Европейският парламент връчи своята Награда за журналистика. Тя беше присъдена в четири различни категории: печатни медии, радио, телевизия и интернет. Церемонията се състоя на 17 октомври в пленарната зала на ЕП в Брюксел.

 

Победители по категории

 

Печатни медии (двама победители):

Kirsten WÖRNLE (GEOWissen, Германия), за материала "Във Вавилон на новото време", посветен на работата на преводачите в Европейския парламент, и

Wolfgang BÖHM (Die Presse, Австрия), за неговия материал "Между Шенген, страха и свободата", разглеждащ разширяването на Шенгенската зона с новите държави-членки.

 

Интернет

Pete PAKARINEN (Verkkouutiset, Финландия), за неговия онлайн материал "Хиляда долара за опасно морско пътуване - Европа посреща вълна от имиграция", върху нелегалната имиграция в ЕС.

 

Телевизия (двама победители):

Shirin WHEELER (BBC, Великобритания), за нейното седмично предаване ("The record: Europe"), посветено на Европа и ЕС, и

Lars FELDBALLE PETERSEN (TV2, Дания), за неговия телевизионен репортаж "Битката срещу химикалите" относно влизането в сила на европейската регулация върху химикалите REACH.

 

Радио

Mircea Radu LIPOVAN и Andreea MANZAT (Радио Iaşi, Румъния), за тяхната радиопрограма, разглеждаща подготовката за и последствията от прилагането в тяхната страна на Общата селскостопанска политика на ЕС.

 

Председателят Pöttering: ЕП е за медийния плурализъм

 

"Една от целите на тази награда е да допринесе за по-добрата комуникация между ЕС и европейските граждани", заяви председателят на ЕП Hans-Gert Pöttering на церемонията по връчването на наградата. Той добави, че журналистите, отразяващи европейската политика, информират обществото за решенията, които засягат директно техния всекидневен живот.

 

Г-н Pöttering подчерта, че ЕС се нуждае от критичния поглед на журналистите и затова за Европейския парламент "свободата на пресата, медийния плурализъм и независимото отразяване са от най-голямо значение". В този контекст председателят на ЕП се позова на журналисти и журналистически организации, които са печелили наградата на ЕП за човешки права - наградата Сахаров.

 

"Европейският парламент ще продължи твърдо да се бори срещу всички форми на репресия и възпрепятстване на работа на журналистите", заяви Hans-Gert Pöttering.

 

Церемония по награждаването и дебат

 

Победителите във всяка категория получиха награда от 5 000 евро (при повече от един победител, наградата се разделя).

 

Близо 70 национални победители, които се бориха за големите награди, както и около 200 млади журналисти от цяла Европа, участващи в Младежките медийни дни, взеха участие в церемонията и в последвалия дискусионен панел върху връзките между ЕП и медиите.

 

Наградата

 

Наградата се връчва на журналисти, които имат "изключителен принос за изясняване на значими теми на европейско равнище или са насърчили по-доброто разбиране на институциите или политиките на Европейския съюз".

 

Материалите, кандидатстващи за наградата, трябва да са били публикувани или излъчени между 1 май 2007 г. и 30 април 2008 г. Националните победители бяха избрани това лято от 27 национални журита, съставени от журналисти.

 

Крайните победители бяха избрани в Брюксел от жури, съставено от трима членове на Европейския парламент и журналисти, представляващи акредитираната преса към европейските институции.

 

Всички материали бяха оценени според следните критерии: "журналистически качества", "европейска актуалност" и "принос за по-доброто разбиране на ЕС и за изясняване на значими европейски теми".



Прочетено: 3304 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
WhatsApp: +12512657094, Buy 5cladba online, Buy Adb-butinaca online, Buy 6cladba online, Buy adbb-butinaca 5fadb 5CL precursor/Buy 5cladba/GHB GBL/JWH-018/5f-adb/Buy K2 paper spray liquid/ Protonitazene/Bromazolam/synthetic Cannabinoids Вила Колор-къща за почивка в Троянския балкан “Бакти+“ Препарат за септични ями Buy ADB Butinaca,5cl precursor,5CLADBA,6CLADBA,5CL precursor Buy K2 Paper spray,5fadb,jwh-018,adbb raw  Email......strongcladba@gmail.com  Contact for more information Email….strongcladba@gmail.com Signal….+14087804945 Telegram….+19517235691 WhatsAp 5cladba-precursor-raw-5cl-adb-a-raw-material Камини CLAM - CORTONA angolare Research Chemicals online,BMK Powder and Oil,PANACA, 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201,Precursors, JWH-210,4F-ADB,5bromo,Fentanyl Powder,Cristal,Pregablin Powder  Some other products : 5cladba, 5f-ad, 5cl, prec 2MMC, NEP, A-PIHP, 2-FDCK, OPCE, 3MMA, EUTYLONE, 6-APB, MDPHP, JWH210 , O-PCE ,Eutylone Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Email......strongcladba35@gmail.com  Contact for more information Email….strongcladba35@gmail.c Колоски на белом фоне 5cladba 5cladb 5CL - ADB free sample vendor raw material
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development