Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Парк Странджа се разминава със застрояването...засега



Ключови думи:
23 Юли 2008, Сряда





Активните граждански протести и широкият медиен отзвук за планираното застрояване по крайбрежието на Странджа за момента дават резултат в полза на природата - екологичната оценка и оценката за съвместимост с "Натура" на изменението на общия устройствен план (ОУП) на община Царево трябва да бъдат преработени. Това е становището на Министерството на околната среда и водите, което реши да даде указания на авторите на двете оценки да актуализират данните, въз основа на които правят заключенията си.
Във вторник Висшият експертен екологичен съвет към министерството трябваше да обсъди двата доклада, но в понеделник вечерта министър Джевдет Чакъров отмени заседанието. Планът на Царево предвижда застрояването на крайбрежието на природния парк "Странджа", както и разширяване на леглова база в общината с още 200 хил. места.
Въпреки отложеното заседание на съвета и силния дъжд в столицата екоактивисти от коалицията "За да остане природа в България" не се отказаха от протеста си пред сградата на ековедомството срещу готвеното застрояване в природния парк. Между 30 и 50 младежи няколко часа скандираха "Странджа не е манджа" и "Тук сме за природата", докато опасваха входа на министерството с тоалетна хартия. Те агитираха и за партията "Зелените", чиито учредители са сред най-активните природозащитници в България.
От община Царево в понеделник обявиха, че край Варвара няма да се строи голф игрище, както беше предвидено в първия проект за устройствен план. От урбанизираните територии отпадат още земи край Ахтопол, зона край Синеморец и два терена край Резово. Според общината преки негативни въздействия върху местообитания няма да има и в защитената зона "Босна", която също влиза в плана.



Прочетено: 5822 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Buy United States Passports online - IDandPassports.com вместо сняг на Коледа Buy Soma Online WhatsAPP: +63 910 922 9370 CAS: 1246911-71-62 ,Methylmethcathinone  2MMC,Order 2MMC, buy 2MMC Buy Caluanie Muelear Oxidize – 100% Guaranteed from Chemical Depot LLC (USA) Курсове по Регресивна Терапия в Институт за Регресивна и Реинкарнационна Терапия – Уъркшопове – Индивидуални сесии по регресия витраж5 Telegram:(@Wheel202) Trustworthy Saskatoon 5MIO dmt vape pen cart   supplier, legit dmt powder supplier in Saskatoon, reliable GBL wheel cleaner   dealer in Saskatoon, buy psychedelic mushrooms in Saskatoon. Potassium Cyanide Powder,  Ephedrine HCL, Ibocaine,Etizolam, Lidocaine HCL Powder, Diazepam 10mg, централна градска тоалетна Signal: +(34)607218704) Buy crystal methamphetamine, hydrocodone, alprazolam powder, BUY K2 PAPER SHEET/MDMB-4en-PINACA/Buy AB-PINACA/AB-FUBINACA/JWH-018/5FADB/5CLADBA/ADB-BUTINACA/3CMC/4CMC/Buy Fentanyl Powder/Buy Alprazolam Powder/Buy carfentanil
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
1
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development