Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Изказване на българския депутат в ЕП Маруся Иванова Любчева (ПЕС) по дебата за жените и науката на пленарното заседание на ЕП във вторник, 20 май 2008 г.



22 Май 2008, Четвъртък





Маруся Иванова Любчева (ПЕС).
– Г-н председател, г-н комисар, докладът „Жени в науката“ е целеви, който отчита участието на жените в един от най-важните процеси на развитието - научните изследвания. Той е важен като структуроопределящ за науката и съдържа решения по много важния компонент, а именно - съставът на човешкия ресурс. Важна е ролята на жените в университетите, в научните институти, в частния сектор. Незадоволителното състояние на женското участие в процесите на управление и вземане на решения в науката, ниският процент жени доктори на науките, професори, академици е свързано с обществени стереотипи и с трудности, които съпътстват научната кариера на жените.


Необходимо е прилагане на гъвкава система „работно време“, развитие на системи за услуги, които да облекчават жените, давайки им възможност за избор и реализация. На повишаване ролята на жените в науката не следва да се гледа като на обикновена gender политика. Това е мисия, оползотворяваща високия потенциал на жените без да се стига до другата крайност – заради отдаденост на науката жените да се отказват от природната си предназначеност да създават семейства и да бъдат майки. За младите жени в науката трябва да се прилага принципът на двойния приоритет: семейство и кариера.



Прочетено: 3068 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
pepi Buy 5CLADBA/5FADB/ADBB new bmk and pmk MDMB-INACA/Buy K2 paper spray/JWH-018/ADB-BUTINACA/NOIDS 5cl Precursor/GHB GLB  5cladba raw material 5CL-ADB-A precursor raw 5cladba 5f adb 4fadb къща над р-нт Buy GHB GBL Online/Oxycodone/Buy Xanax/buy Adderall/Nembutal Pentobarbital Sodium/ buy Diazepam/Buy Percocet/ Email…….medsolution14@gmail.com  Looking to buy 99.9% pure GBL/GHB? Look no further. Our chemical supply company offers top-quality gamma-but MDMB-4en-PINACA/AB-FUBINACA/5F-ADB/ADB-BUTINACA/AM-220/5CLADBA/6CLADBA/Buy K2 Paper spray/adbb/5cl/jwh-018/MDMB-INACA/3CMC/4CMC Конкурс прическа Бургас 2009 Богориди, Бургас Странджанска гора спретната къщурка MDMB-4en-PINACA/AB-FUBINACA/5F-ADB/ADB-BUTINACA/AM-220/5CLADBA/6CLADBA/Buy K2 Paper spray/adbb/5cl/jwh-018/MDMB-INACA/3CMC/4CMC Конкурс прическа Бургас 2009
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development