Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Бургазлии поискаха главата на транспортния министър



12 Септември 2004, Неделя





Според тях, безотговорните действия на вицепремиера вредят на Бургас и единственият разумен изход е неговата оставка. Протестиращите разпространиха и резолюция, с която настояват министър- председателят Симеон Сакскобурготски да приеме представителна делегация от Бургас.
Делегацията ще бъде упълномощена да води преговори по исканията на бургазлии за по- голяма самостоятелност на града и реална децентрализация от държавната власт. В портивен случай от БИГ- ЕС заплашват с ефективни стачни действия. Оснвовните нападки на организацията са насочени към транспортния министър, който реши да отдаде на обща концесия бургаското и варненското летище.
Според членове на БИГ- ЕС това ще доведе до негативни последици за аеропорта в Бургас. Една от основните идеи на БИГ- ЕС е пристанището в града да стане общинско. “Бургас си иска порта от министъра на транспорта” беше един от основните лозунги на импровизирания митинг, който членовете на Бургаската инициатива организираха. На площада пред Бургаския свободен университет беше поставено и чучело на Николай Василев.
Вицепремиерът седеше в трудовашка количка с гръмкия надпис “Високоскростен влак”. Количката, според организаторите на митинга ще бъде и основното превозно средство на вицепремиера, с което той ще слезе от високите етажи на властта.
От БИГ- ЕС припомниха, че техните искания за по- голяма самостоятелност на Бургас вече са предоставени и на Европейската комисия в Брюксел. С тях вече е запознат и Романо Проди. Преди няколко месеца от БИГ- ЕС организираха подписка в града, чрез която се настояваше за икономическа и финансова самостоятелност на Бургас и децентрализация на местната власт. Над 20 000 буразлии подкрепиха тогава исканията на организацията.


Прочетено: 3241 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Telegram (@Wheel202) DMT powder, MIO5 DMT vape pen cart,   mathiasbrock111@gmail.com GBL wheel cleaner US,UK, Canada, Australia,   online supplier.  Telegram (@Tachoh2)  DMT vape pen cart, DMT powder. Buy Synthetic Cannabinoid,Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA Флора Бургас 2009  Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, Бургас-моста Supply low price 5cladba fast delivery Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMD Жреци на музите 2009 Buy Synthetic Cannabinoid,Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA BUY JWH018,5CLADBA,6CLADBA,FENTANY POWDER, JWH-073 JWH-200, JWH-250,JWH-2,ADB-BUTANICA,K2 следобедно спокойствие MDMB-4en-PINACA/AB-FUBINACA/5F-ADB/ADB-BUTINACA/AM-220/5CLADBA/6CLADBA/Buy K2 Paper spray/adbb/5cl/jwh-018/MDMB-INACA/3CMC/4CMC
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development