Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Наказателният съд в Либия заседава днес по делото срещу българките



30 Октомври 2006, Понеделник


Автор: Burgas Info



Наказателният съд в Триполи ще заседава утре, за да изслуша пледоариите на защитата на подсъдимите български медицински сестри.

Очаква се след това съдът да насрочи заседание за обявяване на присъдите в рамките на 30 дни. На последната сесия на съда на 21 септември пледираха адвокатите на либийската държава, която също е подведена под отговорност от гражданските ищци в делото за епидемията от СПИН в Бенгази.

Адвокатите на Либия заявиха, че държавата не следва да участва в обезщетяването на жертвите от епидемията, тъй като до този момент семействата са били компенсирани с жилища, автомобили и лечение в клиники в страната и чужбина.

Българската защита поиска отлагане заради неявяването на адвокат Осман Бизанти поради влошено здраве. До този момент от възобновяването на дело 607/2003, гледано от състав на Наказателния съд в Бенгази, прокурорите поискаха смъртни присъди за подсъдимите пет български медицински сестри и палестинския лекар.

Защитата на семействата на заразените деца поиска компенсации по около 10 000 000 долара на жертва. Съдът не изслуша свидетели на защитата и не допусна нови експертизи по делото.

Бяха разпитани свидетели на прокуратурата, сред които родители на заразени деца и местни експерти, изготвили доклад за епидемията в Бенгази, където не се изключва като възможна тезата на обвинението за умишлени действия от страна на подсъдимите.

Делото се гледа в Триполи по искане на защитата, а решението на тази инстанция подлежи на обжалване пред Върховния касационен съд./actualno.com/


Прочетено: 2852 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
5cl adb 5fadb raw materials ab-pinaca 5cladba precursor jwh-018 K2 paper spray Mephedrone 4MMC 3MMC 3CMC 4CMC APVP Crystal Meth Amphetamine/Heroin/Bromadol/Clonazepam powder/Buy Ketamine online/Xanax powder    For more products, please consult through the моите цветя pepi Signal...@Realjames.39 BUY EUTYLONE,6CLADBA ,5CLADBA ,APVP,MDPV,ALPRAZOLAM,ETIZOLAM,PROTONITAZENE,JWH-018,GHB,GBL ONLINE Конкурс прическа Бургас 2009 етюд 01 Buy 5fadb/MDMB-4en-PINACA/AB-FUBINACA/5cladba/Buy K2 Paper spray/5F-ADB-PINACA/jwh-018/Buy 3cmc/Apvp/4-CMC/3mmc/Buy apihp/Buy 2fdck/4-MMC Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Email......strongcladba35@gmail.com  Contact for more information Email….strongcladba35@gmail.c buy Tiletamine Hydrochloride ,CAS .:14176-50-2 ,ketamine analogue Вила Колор-къща за почивка в Троянския балкан WA+237656245144.Kako kupiti Cytotec Misoprostol tablete u Hrvatskoj + 256702530886Fertility spells caster,+ 256702530886UK,LONDON love spell caster | win court case spell | Family evil curse removal spells caster | business rescue spells to boom business spells Ireland,Dublin Kosovo,	Pristina Latvia,Riga  Liechtenstein ,V
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development