Най-новият резултат от Вашето търсене:
Световна премиера на процесори Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Pentium G6950 единствено от Лидер Технолоджис ЕООД – гр. Бургас
07 Януари 2010, Четвъртък
Премиера на първите в света 32nm процесори - Intel Core i5, Intel Core i3 и Intel Pentium G6950
В един и същи ден се прави световна премиера, в това число и в България.
Най-добрата технология на достъпни ценови нива / Nehalem технологията е най-използваната.
- Първите 32nm процесори в света
- Turbo boost технология
- Hyper threading технология
- Smart Cache технология
- Integrated video – за първи път вграден видео контролер
Още по темата >
Резултати от вашето търсене:
Трева за световно на кампуса „Гнездо на акули”
Чудеса от трудов героизъм се случват на кампуса „Гнездо на акули”, който заема 32 дка до летището в Сарафово. Въпреки минусовите температури работата по изграждането на новата спортна база на ПСФК „Черноморец-Бургас” не спира. Днес, когато термометърът беше паднал с цели 7 градуса под нулата, а североизточният вятър режеше като леден бръснач, бригадите продължаваха да напредват по строежа на административната сграда. Основите бяха излети още през ноември, а вече е вдигнат първият етаж. Сега се подготвя следващото ниво. Почивни дни няма, бетон се излива дори в събота и неделя. Само по Коледа и Нова година дейността ще спре за кратко.
прочетено 4350 пъти
конкурса "Инвеститор на годината"
Българска агенция за инвестиции /БАИ/ организира за четвърти
пореден път конкурса "Инвеститор на годината", в рамките на
който се номинират и награждават инвестиционните проекти с
най-значим принос в различните сфери на българската икономика.
Наградените инвеститори за 2009 г. са определени от комисия към
БАИ, която е определила седем инвеститора за награди "Инвеститор
на годината - 2009 ", съобщи пресцентърът на агенцията.
Церемонията по награждаването ще се състои тази вечер в
София.
прочетено 3569 пъти
Обществени поръчки за доставка на компютърна техника. Община Бургас
Обществени поръчки за доставка на компютърна техника. Община Бургас
Срок за подаване на оферти: 23.11.2009 г.
Срок за изпълнение: до 15 работни дни.
прочетено 3971 пъти
Солта в хляба на Хлебозавод Бургас отговаря на Европейските изисквания за здравословен продукт
Известно е, че хлябът и тестените изделия са в основата на хранителната пирамида и препоръчителният им прием е до 6 пъти дневно. Те присъстват в задължителното меню за здравословно хранене на учениците. Чрез тях се осигурява необходимия енергиен прием, а също и незаменими аминокиселини, белтъци, фибри, минерали и витамини. Но освен това те са и източник на сол.
прочетено 5388 пъти
Отново със СДРУЖЕНИЕ ЧИСТО МОРЕ за петролопровода
За разтоварване на нефта в Бургаският залив не се предвижда пристанище,както е в Западна Европа.Там има 254 нефтени пристанища и само 6 монобуя, 2 от които са от времето на ген.Франко,а в Румъния е един малък и далеч от курортите им.Примера,че в Дубай има монобуй,е поредната лъжа.Има,но на 120км. от курортите им!Пробутва ни се неколкократно по-евтината технология “монобуй”.Какво е това? Разтоварването става в открито море,между Поморие и Созопол,като танкерът се приближава до буя/70-80т. технологично съоръжена закотвена шамандура/и чрез 300м. дълги шлангове предава петрол към него с дебит 10 000 тона/час.От там с подводни шлангове по дъното и с помпени станции на брега се препомпва петрола.Предвижда се всеки ден да идват по 2-3 танкера от по 100-150 000 тона.
прочетено 5810 пъти
ОБОГАТЯВАНЕ НА БЪЛГАРСКИЯ ПАЗАР НА ТРУДА
Асоциацията на индустриалния капитал в България /АИКБ/ започна осъществяването на проект „Обогатяване на българския пазар на труда и улесняване интеграцията на имигрантите”, чиято цел е да внедри в национален план Общите основни принципи на политиката за интеграция на имигрантите в Европейския съюз. АИКБ, която е национално-представителна работодателска организация, си поставя амбициозната задача да допринесе съществено за разработване на правителствените политики в тази насока – да идентифицира състоянието на държавната политика в областта на миграцията и интеграцията, да подготви препоръки за подобряване на административната практика, както и да обобщи информацията за потребностите на българския бизнес от работна ръка.
прочетено 4591 пъти
Технологията, ключ към превръщане на европейските въглища в по-чиста енергия
За да отговори на енергийните и екологични предизвикателства, Европа продължава да търси по-чисти решения за използване на един от най-разпространените енергийни източници – въглищата. Полша, която играе централна роля за задоволяване на европейските енергийни нужди от въглища е домакин на Coal-Gen Europe 2009, специализирано търговско изложение, което днес отваря врати в Катовице. По време на Coal Gen-Europe, GE Energy ще представи опита и разработките си в сферата на някои от най-ключовите технологии, които са от огромно значение за бъдещето на индустрията.
прочетено 6860 пъти
Надеждната енергийна система на Великобритания – модел за електроразпределителните мрежи по света
Наложените през 1990 г. във Великобритания строги правила, свързани с приватизацията на енергийната индустрия, превърнаха електрическата мрежа на страната в една от най-надеждните в света. Над 80% от британската електроразпределителна мрежа е под контрола на технологията „смарт грид” („интелигентна мрежа”). Тази технология е гаранция, че изискванията за надеждност могат да бъдат постигнати и поддържани. Успехът на Великобритания може да служи за пример по целия свят като най-добра практика за това как да се прилагат успешно инициативи за подобряване на надеждността.
прочетено 4037 пъти
Сдружение Чисто море проблеми от изключително значение за цялото българско черноморско крайбрежие
Проблемите са свързани с реализацията на проекта за изграждането на петролопровода Бургас – Александрополис и в частност с конкретно избраната технология за реализация на този проект, именно: разтоварването на суров петрол да се извършва посредством плаващи моно-буйове. Идейният проект предвижзда през Бургаския залив ежедневно да преминават от около 700 000 до 1 000000 барела петрол, което означава 400 до 700 танкера годишно с вместимост от 150 000 до 300 000 тона. Реалната опасност за нарушаване на екологичното равновесие и замърсяването на водите в залива се корени в обстоятелството, че самото прехвърляне на петрола от танкерите към нефтопровода, ще се осъществява без пристанище, а по технологията „моно буй”, т.е. разтоварване на вода от кораба към буя със шлангове дълги 250 – 300 м., от буя до брега чрез монтирана по дъното на морето тръба. Сама по себе си тази технология е предпоставка и създава огремен риск за аварии и разливи, които ще нанесат трудно възстановими или непоправими щети на околната среда.
прочетено 3672 пъти
Резултати от вашето търсене: