Резултати от вашето търсене:
закачки по време на пости
Не е ясно кому е необходимо и какво се доказва с това, но комсомолските мероприятия по време на криза изграждат здраво поколение, което ще гласува и ще се стреми към местна и други власти, неподготвено като сегашното.
прочетено 3934 пъти
Дизайнерка реди етноизложба в Бургас
Първата самостоятелна изложба – живопис на младата авторка Росица Забунова бе открита в родния й Бургас. Росица е дъщеря на реставратора Стоян Забунов. В художествената галерия „Петко Задгорски“ 35- годишната дизайнерка е подредила 15 платна голям формат, рисувани в последните 9 месеца след завръщането й от Южна Африка. 13 години от живота на бургазлийката преминават на топлия континент и следите от неговото цветово многообразие и дух присъстват в платната.
прочетено 3618 пъти
382 ученици са отговорили на въпроса „Какво е за мен България”. 3872 члена за един ден в същата възрастова група има във фейсбук експериментална група ан екипа ни :))
Приключи първият етап на конкурса „Аз съм българче”, организиран от НБУ „Михаил Лъкатник” - Бургас. В конкурса взеха участие общо 382 родолюбиви българчета в четири възрастови групи: I клас, II клас, III клас и IV клас от училища от цялата страна и чужбина.
прочетено 2356 пъти
„Надежда” ще се казва новата детска градина в „Меден рудник”
Кметът Димитър Николов обяви пред жители на „Меден рудник” намерението на Община Бургас да построи там втора нова детска градина. Това стана по време на общественото обсъждане на проектобюджета, касаещо планираните инициативи в ТД „Възраждане”. Тази административна единица обхваща „Меден рудник”, квартал „Победа” и квартал Горно Езерово.
прочетено 5546 пъти
Бургаско -швейцарска фирма ще изгражда „синята зона“
Бургаско-швейцарска фирма единствено е допусната до втори етап от конкурса за изграждане на „синята зона“ в града.
От общо шест кандидати е останал един, като на първия етап фирмите са били преценявани по документи. Вторият етап от конкурса ще бъде на 14 февруари, когато фирмата ще трябва да предложи концепция за това как ще изгради цялата зона за кратковременно паркиране срещу заплащане.
прочетено 7165 пъти
Ученици и бивши учители обсъдиха традициите и историята на своето училище
Ученици и бивши учители от ОУ „Христо Ботев” в бургаския квартал Победа обсъдиха традициите и историята на своето училище. Срещата бе част от проекта за обогатяване извънкласните занимания на учениците „Училището в моя роден град Бургас – любимо и незабравимо”.
30 деца от 4 до 8 клас членуват в клуба, зает със задачата да представи символите, обичаите и традициите на своето училище.
Малчуганите посрещнаха с цветя и стихотворения учителите на своите родители, след което представиха настоящия училищен живот, изучаваните предмети, проектите, в които участват и празниците, които честват. С мултимедийна презентация, изработена от самите тях, децата показаха как училището им се е променяло през годините, танците и песните, които изучават.
Учителите на свой ред разказаха своите спомени за двора на училището, сутрешната гимнастика преди първия звънец, учебните занятия и в съботния ден, празнуването на тържества като Коледа, Нова годин, Първа пролет, 8 март и др.
прочетено 4046 пъти
Ивайло Дражев: ПРАВО НА ОТГОВОР
Във връзка с изявление от днешна дата 25.01.2010г. на лицето М. Събев, в които той на страниците на повечето медии се хвали, че е собственик на наследника на ФК „Черноморец” и, че е голям инвеститор и „богаташ” съм длъжен да поясня следното:
прочетено 3903 пъти
ГИНКА ЧАВДАРОВА, ИЗПЪЛНИТЕЛЕН ДИРЕКТОР НА НСОРБ, ПРЕД PRO.BG: НСОРБ ЩЕ СЕ БОРИ ЗА ЗАПАЗВАНЕТО НА БОЛНИЦИТЕ, КОИТО МЗ ОБЯВИ ЗА ЗАКРИВАНЕ
Националното сдружение на общините в Република България ще се бори за запазването на болниците, които здравното министерство обяви за закриване. Това заяви пред НОВИНИТЕ на PRO.BG изпълнителният директор на сдружението Гинка Чавдарова. Според нея един от основните проблеми ще бъде къде точно ще се лекуват болните от съответните общини и как ще бъдат използвани здравните центрове. Не на последно място голям проблем е инфраструктурата в страната, подчерта Гинка Чавдарова. „По пътищата ни е опасно за здравите хора, какво остава за болните?”, попита изпълнителният директор на НСОРБ.
прочетено 3935 пъти
Божидар Димитров: Възродителният процес е несравним с изселването на тракийските българи
Смятах, че въпроса с компенсациите трябва да бъде решен справедливо преди Турция да стане член на ЕС и че това е условие, а не пожелание, казва министърът, отговарящ за българите в чужбина
-Г-н Димитров, премиерът Борисов остана недоволен след вашите изказвания за изплащане на компенсации за тракийските бежанци, като условие за влизане на Турция в ЕС. Съжалявате ли, че изобщо се изказахте по въпроса?
-Сбърках в това, че неправилно бях интерпретирал за себе си предприсъединителния доклад от началото на миналата година за напредъка на Турция по отношение кандидатурата й за ЕС. В него се казва, че въпросът с компенсациите за тракийските бежанци трябва да бъде решен справедливо. Аз смятах, че това е условие за приемането на Турция в ЕС, но се оказа, че не е условие, а само едно пожелание, което няма юридическа стойност. И аз, заявявайки това в публичното пространство, поставих в много неудобно положение премиера, тъй като такова решение на правителството или на Народното събрание няма. И това наистина е тежък гаф. Аз съм готов да понеса своята отговорност за него.
-Някои от критиците на каузата за изплащането на компенсации за тракийските бежанци твърдят, че Турция също може да прояви такива претенции заради т. нар. възродителен процес...
-Не е така. При възродителния процес на изселниците не са им отнети имотите. На тях не им е отнето гражданството. Докато през 1913 г. на българите е отнето и поданството, както се е казвало тогава. Освен това тогава около 50 хиляди българи са загубили живота си, били са изклани. Докато по време на възродителния процес такова нещо не се е случило. Имаше една голяма екскурзия, но дори и тя не беше насилствена. Много от изселените с турски имена се завърнаха по родните си места в своите си имоти. Т.е. те просто са били на една голяма екскурзия. Така че нещата са несравними. Не са сравними и с т. нар. изселвания от 1878 г. до 1889 г., тъй като и тогава изселването беше доброволно, а тези, които завинаги скъсваха с България най-спокойно си продаваха имотите. Конфискувани турски имоти няма.
-Защо турската страна никога не е започнала да изплаща тези компенсации, след като се е съгласила да подпише Ангорския договор?
прочетено 5155 пъти
Резултати от вашето търсене: