Най-новият резултат от Вашето търсене:
БУРГАС ЩЕ ПОСРЕЩНЕ 3 МАРТ
02 Март 2022, Сряда
И тази година Мостът в Бургас ще светне в цветовете на българското знаме в нощта на 2 срещу 3 март. Ето и останалите акценти в програмата за посрещане на националния празник:
Още по темата >
Резултати от вашето търсене:
Отбелязваме Световния ден на редките болести
Кампанията се инициира от организациите по редки заболявания, членуващи в НПО, които на 15.12.2021 г. учредиха секция Редки заболявания и трансплантации към НПО.
прочетено 8308 пъти
ТРЕТИ МАРТ 1878 година
Много българи днес си задават въпроса, защо датата на Санстефанския мирен договор се смята за толкова значима в българската история.
прочетено 6424 пъти
Бургас показа българско изкуство в Анкара
Трима бургаски художници – Йордан Маринов, Йордан Петров и все още младият Стойко Даскалов участват в изложба, която тръгна от Бургас. Изложбата се откри на 17 януари в Анкара и гостува в Турция по покана на Фондация Ибрахим Чечен.
прочетено 19393 пъти
Ричи Котцен с концерт в Бургас на 28-ми ноември
След светилата Стив Вай и Джо Сатриани и друг маестро на китарата ще зарадва меломаните в България. Ричи Котцен ще забие на 28- ми ноември в Бургас и 29- ти в София.
прочетено 4902 пъти
Децата на Поморие ще учат в нови класни стаи
Децата на Поморие посрещнаха първия учебен ден днес в нови класни стаи, обзаведени с модерни чинове и мебелировка. В капиталовата програма на Поморие за 2010 година бяха заделени 100 000 лв. за ремонти на учебните бази. Най-голямото СОУ „Иван Вазов” получи 60 000 лв. за основен ремонт на покрива, физкултурния салон и учебните стаи. Финансиране за своите нужди преди първия звънец получиха и училищата в гр. Каблешково и с. Страцин, основното училище в Поморие, както и детските градини в с. Габерово и поморийската ЦДГ „Детелина”. Общинският детски комплекс в Поморие също успя да ремонтира сградата си с пари, заделени от бюджета. „Независимо от недоимъка и кризата, грижата за образованието на децата и младите за нас е приоритетна! От това пари няма да пестим, защото учениците имат нужда от хубави условия, за да се развиват пълноценно. Освен това, обликът на училището и неговото състояние, като сграда и институция е и възпитателен за децата.”, сподели кметът на морския град инж. Петър Златанов.
прочетено 6009 пъти
Изгубване на деца са сред най-честите инциденти, с които се сблъскват спасителите на бургаския плаж
Плаж Бургас – Север ще работи официално до 12 септември. Това каза за радио „Фокус”- Бургас Николай Иванов, началник „Водно спасяване” на плажа и началник на Асоциацията по водно спасяване в Бургас. До тази дата на бургаския плаж ще работят 30 спасители по двойки за всеки пост. След официалния край на сезона в продължение на седмица или 10 дни, зависи от концесионера, ще има обходни двойки по плажа, обяви още той. Най-честите инциденти, с които се сблъскват спасителите на бургаския плаж са изгубване на деца. В най-посещаваните дни от седмицата събота и неделя доста родители губят от поглед децата си. Всекидневно спасителите на бургаския плаж се сблъскват и с вадене на хора от водата. Причините са различни, но най-вече затруднена ситуация при ползване на дюшеци при силно вълнение и жълт флаг. Има ги проблемите с ентусиастите, които скачат от Мостика, въпреки че не могат да плуват. По думите на Иванов най-дисциплинирани са плажуващите от Бургас. „Те са свикнали с нашия начин и метод на работа и ни слушат доста повече от останалите”, посочи Николай Иванов.
прочетено 2995 пъти
Световният фолклор отново е в Бургас
С пъстроцветно дефиле на 11 фолклорни състава от 10 държави по централните бургаски улици, бе открито 38-мото издание на Международния фолклорен фестивал.
За първи път в 45-годишната история на фестивала зам.-кметът на община Бургас Йорданка Ананиева издигна официално неговото знаме на сцената в Летния театър. Самият флаг беше внесен през централния вход на театъра под аплодисментите на пубиката.
Силно аплодирани бяха и гостите от фолклорен ансамбъл „Тракия Пловдив”, които доказаха, че съвсем заслужено получават наградата „Нестинарка” - за цялостен принос в развитието и популяризирането на българския танцов и песенен фолклор в страната и чужбина.
В следващите дни на фестивала жителите и гостите на Бургас могат да се насладят на песните и танците на фолклорни състави от Башкортостан, Босна и Херцеговина, Грузия, Румъния, САЩ, Словакия, Сърбия, Турция и Япония, както в Летния театър от 20.00 ч., така и на откритата сцена пред Общината от 19.00 ч.
прочетено 2927 пъти
Държавата, в лицето на Областният управител Константин Гребенаров, връчи първото знаме на Областният съюз на офицерите и сержантите от запаса и резерва /СОСЗР/
По време на последния си конгрес Централният съвет на /СОСЗР/ получи свое знаме лично от президента и върховен главнокомандващ Георги Първанов. Знамето е изработено от коприна, в националните цветове – бяло, зелено и червено. От едната му страна са изписани името на организацията и държавните граници, а от другата – под надписа „С нам и Бог” са изобразени кръст с корона, лъв, саби и думите „За Република България”. Същите знамена бяха изпратени преди Коледа до областните управители, които трябваше да ги връчат на Областните съвети на /СОСЗР/.
прочетено 2490 пъти
Христо Ботев - български национален герой, революционер, поет и публицист
Христо Ботев е роден на 25 декември 1847 г. (нов стил - 6 януари 1848 г.) в гр. Калофер в семейството на даскал Ботьо Петков и Иванка Ботева. Първоначално (1854-1858) учи в Карлово, където е учител Ботьо Петков, по-късно се завръща в Калофер, продължава учението си под ръководството на своя баща и през 1863 г. завършва калоферското училище. Октомври същата година заминава за Русия и се записва частен ученик във Втора Одеска гимназия, от която е изключен през 1865 г. Известно време е учител в бесарабското село Задунаевка.
прочетено 3837 пъти
Резултати от вашето търсене: