Най-новият резултат от Вашето търсене:
Безопасност за децата на пътя!
16 Септември 2010, Четвъртък
Отмина 15 септември - Първия учебен ден и отново трябва да си напомним как да опазим живота и здравето на нашите децата.
Разположението на гр. Бургас обуславя натоварения пътен поток, особено през летния период, който е предпоставка за висок риск от ПТП.
Това показва и анализа на статистическите данни за пострадали при ПТП на територията на Бургаски регион.
Още по темата >
Резултати от вашето търсене:
Планинската спасителна служба на БЧК ще тренира издирване и евакуация на хора в срутени сгради
Започва петдневен учебно - тренировъчен курс на Планинската спасителна служба при БЧК с участието на специализирания екип с кучета - спасители. В него ще вземат участие 26 планински спасители и 20 служебни кучета на ПСС при БЧК.
прочетено 3198 пъти
Продължава пръскането против кърлежи
От 13 до 30 септември започва вторият етап от извършване на профилактичното третиране на тревните площи в Бургас срещу кърлежи. Обработката против опасните акари ще се проведе във връзка с есенния пик в паразитирането на кърлежите и с оглед избягване на риска от трансмисивни инфекции.
Вече е готов графикът, по който ще се извършва т. нар. дезакаризация /обработка срещу кърлежи/. В него могат да бъдат включени за третиране и дворовете в детските заведения /ясли, детски градини и училища/ след като директорите им позвънят на телефоните на Дезинфекционна станция – Бургас 056/86 29 81 и 056/86 29 83.
прочетено 3371 пъти
АВТОАГРЕСИЯТА В ЮНОШЕСКА ВЪЗРАСТ - 10 септември е обявен от Световната здравна организация за Световен ден за превенция на самоубийствата.
Психичното здраве е състояние на благополучие, при което човек има реална преценка за своите умения и възможности, способен е да се справя с нормалните стресови фактори на живота и умее да създава и подържа хармонични взаимоотношения. Когато човек не постига желаното състояние на благополучие може да отключи развитието на различни психични и неврологични разстройства. Те са реални заболявания, които засягат деца и възрастни, от всички слоеве на обществото, независимо от материалното положение или интелектуалния капацитет на човека. Тези разстройства причиняват много страдания както на индивида, така и на хората около него. Те могат да доведат до инвалидност и смърт на човека страдащ от психични и неврологични разстройства.
прочетено 3422 пъти
Центърът за размножаване и рехабилитация на костенурки в с. Баня, община Несебър отваря врати за посетители
На 10 септември 2010 г. от 15.00 часа, Центърът за размножаване и рехабилитация на костенурки на Фондация „Геа Челониа” официално открива посетителска част. Освен, че може да получи информация за двата вида сухоземни костенурки, срещани в България – шипобедрена и шипоопашата, посетителят може пряко да ги наблюдава в специални ограждения при условия, близки до естествените. Центърът се намира в Несебърското село Баня, на 6 км.от Иракли.
прочетено 3925 пъти
На 30-ти август повече от 70 човека отпразнуваха 30 години от обявяването на Атанасовско езеро за резерват
В единствения мрачен ден на август, РИОСВ - Бургас, БДЗП и Българска Фондация Биоразнообразие (БФБ) организираха един нетрадиционен празник за отбелязване годишнината на резервата.
Прохладното време успя да уплаши повечето от редовните посетители на лугата и лечебната кал, които ежедневно се възползват от гостоприемството на „Черноморски солници” и изпълват басейните с червеникава течност. Специално за тях организаторите поставиха голяма информационна табела за Атанасовското езеро и ползите му за птиците, хората и здравето., защото е важно все повече бургазлии да знаят какво богатство притежаваме в рамките на самия град. Дървената част на табелата бе изработена и монтирана от участниците в природозащитната бригада на БДЗП, а информационната от БФБ. Празничната лента бе развързана от стопанина на резервата – РИОСВ.
прочетено 3768 пъти
Три камиона с отпадъци събраха участниците в бригада „Атанасовско езеро 2010”
Три камиона с отпадъци събраха участниците в природозащитна бригада „Атанасовско езеро 2010” организирана от Българско дружество за защита на птиците (БДЗП) в рамките на проект „Живот за Бургаските езера” към програма LIFE+ на Европейския съюз. 40 доброволци се включиха днес в почистването на северната граница на поддържан резерват „Атанасовско езеро”. Акцията се осъществи с подкрепата на Регионална инспекция по околната среда и водите – Бургас, която осигури необходимата техника за събиране и извозване на отпадъците.
С помощта на участниците в бригадата е почистена от битови и строителни отпадъци огромна площ от резервата, разположена в близост до стария римски мост.
прочетено 3076 пъти
75% от европейската популация на белия щъркел минава над бургаските езера
75% от европейската популация на белия щъркел минава над бургаските езера, каза за радио „Фокус”- Бургас Димо Димчев, управител на Природозащитен център „Пода”. Това са над 250-280 хиляди птици. Първото ято с 900 птици, поело по дългия път към Южна Африка, бе наблюдавано на 9 август. По думите на Димчев, пикът на миграцията ще бъде наблюдаван около 25 август и тогава над бургаското небе има най-много птици. Зачестяват смъртните случаи на птици заради различни препятствия - напоследък ветрогенератори.
прочетено 2556 пъти
ФОТОИЗЛОЖБАТА БИОРАЗНООБРАЗИЕТО. ВСИЧКИ НИЕ СМЕ ЧАСТ ОТ НЕГО, БЕ ОТКРИТА В БУРГАС
Вчера в Бургас бе открита пътуващата фотоизложба "Биоразнообразието. Всички ние сме част от него." Изложбата представя най-добрите фотографии, участвали във фотоконкурса на Представителството на Европейската комисия у нас и е по повод Европейската година на биологичното разнообразие – 2010.
Изложбата бе открита от г-жа Зинаида Златанова, ръководител на Представителството на ЕК. Сред официалните гости бяха още г-жа Атанаска Николова, заместник кмет „Евроинтеграция и екология” на Община Бургас, г-жа Златина Дукова, зам.областен управител и г-жа Румяна Иванова, изпълнителен директор на БФБ.
прочетено 3923 пъти
Няма радиация на Вромос
Няма радиация на плажа „Вромос” е категоричата оценка институциите, които направиха измервания там през миналата седмица.
Измерванията на плажа бяха извършени от независима лаборатория в София, РИОКОЗ, РИОСВ и „Гражданска защита”- Бургас. Измерванията бяха инициирани от кмета на община Созопол Панайот Рейзи и кмета на гр. Черноморец Добри Добрев след като жителите на Черноморец се вдигнаха на протест срещу заповедта на областния управител Константин Гребенаров за забрана за плажуване на плажа „Вромос” заради наличието на радиация.
прочетено 4470 пъти
Резултати от вашето търсене: