Най-новият резултат от Вашето търсене:
ОПЕРЕН ФЕСТИВАЛ ГР. БАНСКО - 2010
15 Август 2010, Неделя
Оперният Фестивал в гр. Банско ще се проведе на 27ми и 28ми Август. Фестивалът е една нова инициатива , която предвижда мероприятието да се превърне в традиционен фестивал за град Банско, който да привлича туристи в края на летния сезон.
Програмата на фестивала е изготвена от утвърдения артист и понастоящем директор на Пловдивско Оперно-филхармонично дружество – Маестро Калуди Калудов.
Мястото на провеждане на фестивала ще бъде площада в центъра на град Банско.
Още по темата >
Резултати от вашето търсене:
Светите места на Странджа
Планината Странджа, освен с невероятната си природа, привлича и със запазените си старини – крепости, светилища, долмени и гробници от различни исторически епохи. Затова не е необичайно, че е определена в популярните издания като „Планина на траките”, „Свещенната планина на траките” и т.н. С поставянето на акцента над обекти от тракийската и римската, оставят малко встрани от полезрението на обществото едни изключително интересни и важни паметници. Те са не просто характерни, те са „визитна картичка” на Странджа, ярък белег за християнската вяра на странджанци в миналото – т. нар. „манастирчета”, „одърчета” или параклиси.
прочетено 5873 пъти
Организаторите на Spirit of Burgas 2010 съобщават, че по независещи от тях причини, в програмата на втория фестивален ден (14 август) ще настъпят промени.
стана ясно, че EVERLAST е болен и отменя участието си на SPIRIT of Burgas. Това бе съобщено с официално писмо, което организаторите получиха от Regime Menagment – агенцията, която го представлява. Писмото е подписано от самия артист и в него се казва: „С огромна тъга съобщавам, че не съм в състояние да присъствам на фестивала SPIRIT of Burgas. През последните шест седмици бях на турне в Европа и Азия, което трябваше да завърши с много специално шоу на SPIRIT of Burgas. За съжаление, когато се върнах за еднодневна почивка в Лос Анджелис, бях повален от много лош вирус. Лекарите държат да остана в САЩ и да не предприемам дълги пътувания, докато не съм напълно възстановен. Наистина съжалявам, че заболяването ми попречи да дойда в България.
прочетено 4057 пъти
Серж Танкиан излиза на сцената на SPIRIT of Burgas в компанията на ... бургаски музиканти
Един от най-очакваните артисти на тазгодишното издание на SPIRIT of Burgas – фронтменът на легендарните System Of A Down – Серж Танкиан ще докаже, че рокът е симфония, но не без помощта на ... бургаски музиканти. Това ще стане в третия ден на наближаващия с пълна сила тридневен музикален фестивал, когато Серж Танкиан ще излезе на сцената заедно с 8 класически музиканти от Оперно-филхармоничното дружество в града.
прочетено 5593 пъти
20 ЯКИ групи на Jack Daniel's РОК сцената на SPIRIT OF BURGAS 2010
И в третото издание на колосалната плажна фиеста - РОК СЦЕНАТА НА JACK DANIEL’S заема ВАЖНО място!
За духа на фестивала, в много голяма степен се очаква да допринесат и 20-те групи, които ще се изяват в продължение на трите дни, като 16 от тях се представят за първи път на тази сцена.
Тази година, организаторите от радио Тангра Мега Рок отново залагат на комбинация от добре познати, силни имена от българската рок сцена плюс набиращи сила групи. Отново ще има интересни участници от чужбина.
прочетено 3874 пъти
Телефон 112 в помощ на многобройните гости на SPIRIT of Burgas`2010
Районен център за спешни повиквания 112 има готовност да осигури преводачи в помощ на многобройните чуждестранни туристи, които се очаква да пристигнат в града по време на тридневния фестивал Spirit of Burgas`2010. Телефон 112 е единственият номер за спешни повиквания познат на туристите, тъй като се ползва в страните от Европа повече от 18 години.
прочетено 2819 пъти
20 % повече посетители се очакват на Spirit of Burgas 2010
На пресконференция в Община Бургас кметът Димитър Николов обяви мерките, които ще бъдат взети за добрата организация на Spirit of Burgas’2010 и сигурността на неговата публика. Последните подробности бяха договорени на по-ранна среща, в която участваха представители на всички институции, имащи отношение към темата.
прочетено 3050 пъти
Над 200 арт творби участват във форума за съвременно изкуство „Приятели на морето”
160 автора от цялата страна с общо 208 творби участват в тазгодишното издание на Националния конкурс за живопис, графика и скулптура „Приятели на морето”, организиран от Община Бургас, Дружеството на художниците и Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски”. Възникнал преди повече от 40 години, това е един от най-престижните арт форуми в България, даващи възможност за изява на съвременните творци.
Най-добрите произведения традиционно ще бъдат представени в изложба, която ще може да бъде видяна от жителите и гостите на Бургас от 21 август до 16 септември в Галерията на СБХ-Бургас и БХГ „П. Задгорски”. Вече са известни и имената на победителите в конкурса. Те бяха избрани миналата седмица след заседание на жури, съставено от видни български художницис председател Стоян Цанев.
прочетено 4121 пъти
15 ГОДИНИ КЪЩА МУЗЕЙ „ПЕТЯ ДУБАРОВА”
НА 09 АВГУСТ 2010 ГОДИНА ОТ 18.30 ЧАСА /В ДВОРА/ КЪЩА МУЗЕЙ „ПЕТЯ ДУБАРОВА” ЩЕ ОТПРАЗНУВА СВОЯ 15-ГОДИШЕН ЮБИЛЕЙ, КАКТО СИ МУ Е РЕДЪТ
МЛАДИ ХОРА, ЛУДИ ЕКСПЕРИМЕНТИ, ПРЕДСТАВЯНЕ НА МЕГАМОДЕРНИЯ И ЯК ФОРМАТ НА УЪРКШОПА „PEER TO PEER”!
ОЧАКВАЙТЕ ПЕРФОРМИРАНЕ НА ЕМОЦИИТЕ, ЩУРИ ТЕКСТОВЕ И ... РАЗБИРА СЕ, МНОГО ИЗНЕНАДИ!
прочетено 3255 пъти
ЛИЦАТА ПОД 18 ГОДИНИ ВЛИЗАТ НА SPIRIT OF BURGAS С ПРИДРУЖИТЕЛ!
Както на всички големи фестивали в България, така и на Spirit of Burgas 2010, всички малолетни и непълнолетни лица под 18 годишна възраст ще бъдат допускани във всяка една от трите фестивални вечери само с придружител и специално подписана декларация от пълнолетен придружител - родител, настойник или трето лице, полагащо грижи за детето. Това е мярка, съобразена със законодателните разпоредби в България и ако смятате да посетите фестивала с детето си, моля прочетета внимателно следните указания.
прочетено 3106 пъти
Резултати от вашето търсене: