Резултати от вашето търсене:
С тържествена церемония по поднасяне на венци и цветя пред паметника на загиналите при изпълнение на служебния си дълг полицейски служители започна празника по отбелязване на 130-тата годишнина от създаване на Министерство на вътрешните работи в Бур
С тържествена церемония по поднасяне на венци и цветя пред паметника на загиналите при изпълнение на служебния си дълг полицейски служители започна празника по отбелязване на 130-тата годишнина от създаване на Министерство на вътрешните работи в Бургас. В нарочно приветствено слово Директорът на Областна дирекция на МВР Бургас Комисар Васил Едрев подчерта отговорността, която служителите на реда носят на плещите си, както и нуждата от повишаване на доверието от страна на хората в полицейската институция. С поздравителен адрес към присъстващите полицейски служители се обърна представителят на Областното ръководство на “Националния съюз за безопасност и охрана” - г-н Руси Русев.
Най-очакваната в тържествената церемония част се оказа награждаването на отличените в организирания от Областна дирекция на МВР Бургас и “Ротари клуб” - Бургас общоградски конкурс за есе, снимка и рисунка по темата “Наркотици”.
прочетено 3679 пъти
Раздадоха наградите на „Сладкопойна чучулига” 2009
XXVI – то издание на Националния конкурс за детска песен „Сладкопойна чучулига”, организирано от Община Бургас, Съюза на българските композитори и Българско национално радио остана в историята. На тържетвен концерт – спектакъл в Летния театър прозвучаха 10 – те песни-финалисти, селектирани от общо 40 песни.
От тях журито с председател Румен Байрактаров и членове Доротея Петрова, Георги Красимиров, Светла Стоева, Иван Кожухаров, Христина Ангелакова, Дани Милев, Златина Пантелеева и Елка Василева открои три.
прочетено 6046 пъти
Диско легендите „Бони М” ще открият втория Фестивал на пясъчните скулптури в Бургас
Танци, приказни герои и легендите от „Бони М” ще открият утре /2 юли/ второто издание на уникалния за страната ни Фестивал на пясъчните скулптури. Началният час е 19.30, купонът – гарантиран, а мястото е добре известно – бургаския парк „Езеро” /до конната база/. Организатор и инициатор на пясъчния град и тази година е Община Бургас.
прочетено 3753 пъти
Хиляди бургазлии посрещнаха първото юлско утро на плажа
Уникално шоу от барабани, танци и огньове постави начало на традиционното посрещане на първото юлско слънце в морския град. Невероятните изпълнения на българските финалисти от Евровизия Елица и Стунджи и танците на балет „Дюн” и холандското балетно дуо „Willers de Dreu” /”Танцуващи сърца”/ подгряха настроението на публиката и създадоха необходимата атмосфера за едно незабравимо изживяване.
прочетено 4314 пъти
Петровден
На този ден църквата чества паметта на двамата Христови апостоли - Петър и Павел - ревностни разпространители на християнството, изтърпeли много страдания и гонения и наречени "първовърховни престолници и вселенски учители".
прочетено 3257 пъти
Бургазлии ще чуят Джулай морнинг в изпълнение на автора й Кен Хенсли
Бургазлии ще имат възможността да чуят на живо едноименната песен, дала живот на празника на свободния дух „Джулай морнинг” в изпълнение на нейния автор Кен Хенсли. Роклегендата и композитор на най-популярните парчета на „Юрая хийп” пристига специално в Бургас за да вземе участие в посрещането на първото юлско утро.
прочетено 5091 пъти
Сладкопойна чучулига събира утвърдени български изпълнители и млади таланти на една сцена в Бургас
На 1 юли /сряда/ в Бургас ще се проведе XXVI-то издание на Националния конкурс за детска песен „Сладкопойна чучулига”. Събитието се организира от Община Бургас. Съорганизатори са Съюзът на българските композитори и Българско национално радио.
За първи път тази година детският музикален фестивал ще се проведе на открито, в Морската градина и ще започне още в следобедните часове на деня със занимателни игри, викторини и художествени ателиета.
прочетено 4320 пъти
Бургаски успех на Шестия международен фестивал за франкофонска песен
Преподавателят по френски език в НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров” и Алианс Франсез – Бургас Иван Милушев се завърна със специалната награда на журито от Шестия международен фестивал за франкофонска песен „ Златен ключ” , който се проведе в Пловдив от 25 до 28 юни 2009 година. Конкуренти на бургазлията бяха представители на 12 европейски и азиатски страни.
Иван Милушев получи оценката на журито във форма на златна гривна с гравирани инициали на фестивала. Наградата му бе връчена от директора на Френския културен институт в София мадам Контамен.
прочетено 3529 пъти
НЕСЕБЪР ЩЕ ПОСРЕЩНЕ ИЗГРЕВА НА СЛЪНЦЕТО В ПЪРВИЯ ДЕН НА ЮЛИ
За първа година община Несебър организира празнично посрещане на изгрева на слънцето /Джулай морнинг/.
прочетено 6816 пъти
Резултати от вашето търсене: